SOK Sulęcin
home Aktualności, Galeria 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W Sali Konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury wspólnie świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nieco wcześniej, bo o godzinie 10:30 miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Mikołaja w Sulęcinie.

Chwilę po godzinie 12:00 spotkaliśmy się w SOK, gdzie głównym elementem uroczystości był montaż słowno-muzyczny. W inscenizacji pod tytułem „Wiwat! Krzyczcie wszystkie stany” zaprezentowali się: uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie i Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego, a ponadto, mieliśmy okazję podziwiać piękne tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małego Odkrywcy z Sulęcina.

Dodatkowo na naszej scenie tego dnia zaprezentował się Chór Biały Orzeł, a także bardzo uzdolnione trio: Julia Makowiecka, Maksymilian Wójcik i Maciek Barden. Byliśmy świadkami premiery autorskiej pieśni poświęconej „Konstytucji Rzeczpospolitej”, której kompozytorem, a także autorem słów jest pan Maciej Barden.