SOK Sulęcin
home Aktualności 27. Finał WOŚP w Sulęcińskim Ośrodku Kultury – relacja z wydarzenia

27. Finał WOŚP w Sulęcińskim Ośrodku Kultury – relacja z wydarzenia

W niedzielę, 13 stycznia, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem i jego Orkiestrą już po raz dwudziesty siódmy. Na ulice miasta oraz okolicznych sołectw, a także Lubniewic, wyszło 60 wolontariuszy, którzy pojawili się z puszkami już podczas sobotniego meczu pierwszoligowej Olimpii Sulęcin.

Pierwsza część orkiestrowego grania odbyła się w sobotę wieczorem w Klubie  Bulka – za nami kolejna, piąta już edycja J&J Day Fest – w tym roku mieliśmy okazję na naszej klubowej scenie usłyszeć takie formacje jak Golden Life oraz Strojnowy. Nie obyło się także bez ekscytujących licytacji oraz świętowania jubileuszy.

W niedzielę nasi wolontariusze wyszli na ulice już od godziny 9:00. Sześćdziesiąt osób pojawiło się w Sulęcinie oraz w sąsiadujących sołectwach.

W centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej. Dodatkową atrakcją na Placu Czarnieckiego był występ solistek Studia Pioseki SOK oraz porcja gorącego żurku, którą częstowali wędkarze z Koła PZW nr 2 Lin. O godzinie 11:30 w stronę Jeziora Ostrowskiego ruszyli cykliści z PTTK Ziemia Sulęcińska oraz KTV Vigor, by na miejscu podziwiać zmagania sulęcińskich morsów.

Również w niedzielę w salonie kosmetycznym Paulina Solska MakeUp&Beauty odbywały się warsztaty makijażu, z których dochód w całości zasilił puszkę WOŚP.

Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 16:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach” – i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna. Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna TRANS, która w pięciu odsłonach przedstawiła nowe układy taneczne. Poza tym, swój program taneczno-wokalny zaprezentowały maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, soliści Studia Piosenki SOK, grupa kabaretowa „Teraz my”, grupa teatralna przedszkolna MO-MI oraz karate Kyokushinkai.

Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 27. finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu.

Sulęciński Ośrodek Kultury przygotował szereg orkiestrowych atrakcji. Sporą popularnością cieszyła się „loteria” balonowa, retro kącik oraz słodka kawiarenka z ciastem, popcornem i watą cukrową.

Nasz koncert finałowy zakoczył pokaz grupy Sagitta – fire show zrobiło na wszystkich piorunujące wrażenie.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom za wkład i zaangażowanie w tworzenie 27. finału WOŚP: firmie Maszoński Logistic, pani Joannie Węglarz, Nadleśnictwie Sulęcin, pani Katarzynie Kowalskiej, pani Annie Kicińskiej, panu Piotrowi Lach, firmie Celowy Związek Gmin CZG-12, firmie Paulina Solska MakeUp&Beauty, firmie Karolina Fura Make Up Artist, firmie Pracownia Urody – kosmetolog Diana Maj, Gościncowi na Półwyspie, pani Alicji Krysztofiak, panu Kamilowi Walkowiakowi – Wędkarskie Eldorado Sulęcin i okolice, pani Joannie Tymczyj (Reha Aktiv), panu Mariuszowi Laskowskiemu, pani Dagmarze Żółkowskiej, pani Sylwi Koniecznej, sulęcińskim morsom, beCykl, PTTK Ziemia Sulęcińska, KTV Vigor, panu Krzysztofowi Nesterowiczowi, pani Ewie Kaczmarek, pani Hannie Schindler, panu Arturowi Ozga, Salonowi Fryzjerskiemu Dawid Bohuszko, panu Arturowi Pawlikowi, panu Michałowi Parchimowiczowi, pani Alicji Kruk, panu Jackowi Hryniewieckiemu, pizzerii Camaro, firmie Leks, Oskroba, Cukierni Monika, drużynie STS Olimpia Sulęcin, wędkarzom z Koła nr 2 „LIN” oraz grupie Sagitta.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia.

Sztab Sulęcin podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał 37, 222, 34 zł.