SOK Sulęcin
home Aktualności Akcje na wakacje – Na tropie tajemnic – dzień pierwszy.

Akcje na wakacje – Na tropie tajemnic – dzień pierwszy.

Humory dopisywały od samego rana. Po poznaniu swoich imion i zapoznaniu się uczestników zrobiliśmy „notatniki poszukiwaczy tajemnic”, które będą potrzebne podczas każdego dnia zajęć.
Pierwsze zadanie, odszyfrowanie tajemnic ukrytych w gazetach, odkodowanie kłódek, którymi były zamknięte pudełka, w których… czekało na uczestników kolejne zadanie ukryte w książkach.

„Śpiewem lato nam umilają.
Teraz w Bibliotece drogę wyznaczają.
Żółte, czerwone, białe i jasnozielone.
Policz, a ilość kroków wskażą Ci one.
Drogę swą rozpocznij od książki na wakacje,
Idź prosto, a spotkają Cię kolejne atrakcje”.

Rozwiązanie zagadki skierowało nas do Sali Kinowej, w której Templariusz przekazał kolejne zadanie. Okazało się, że to nie koniec naszej przygody, że kolejne zadanie czeka na nas na boisku do piłki plażowej.

Odkrywcy musieli się wykazać sprytem, logiką, spostrzegawczością i bystrością, aby rozwiązać zadania przygotowane przez Templariusza, chociaż i tak znowu okazało się, że to nie koniec przygody… Jeszcze trzy punkty zadaniowe, aby dotrzeć do celu, aby rozszyfrować wszystkie zagadki, odkryć wszystkie tajemnice, aby zdobyć pierwszą odznakę poszukiwacza tajemnic.

Biblioteka Publiczna i Sulęciński Ośrodek Kultury to miejsca pełne tajemnic, niespodzianek, nieodgadnionych zagadek z którymi mogą poradzić sobie tylko prawdziwi odkrywcy, a tacy właśnie uczestniczyli w naszych zajęciach…
Kto wie, czym Was jeszcze zaskoczymy, co odkryją nasi uczestnicy, których wakacyjną misją jest tropienie i odkrywanie tajemnic…