SOK Sulęcin
home Aktualności Akcje na wakacje – Tajemnice malarzy i ich dzieł

Akcje na wakacje – Tajemnice malarzy i ich dzieł

Drugie spotkanie Akcji na Wakacje za nami – „Na Tropie Tajemnic”.
Okazuje się, że malarstwo także może skrywać wiele tajemnic, malarze mogą w swoich dziełach ukrywać rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka gołym okiem, obrazy są dobrym miejscem do ukrycia kolejnych szyfrów, a żeby być dobrym detektywem i obserwatorem potrzebne jest odpowiednie przygotowanie.

Wczoraj działo się dużo – obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa ma więcej twarzy niż mogło nam się wydawać, następnie szukaliśmy informacji kto jest autorem danego obrazu. Potem każdy został malarzem, ale kogo namalował – to okazało się dopiero na koniec. Gdy część z nas malowała, pozostali wcielili się w rolę obserwatorów i detektywów. Ćwiczyliśmy, jak – także przy użyciu odpowiednich rekwizytów – niepostrzeżenie obserwować otoczenie i zwracać uwagę na szczegóły. Udało się!

W grupie dostrzegliśmy wszystkie zmiany w otoczeniu, jakie zaserwowali nam nasi koledzy i koleżanki. Razem zdobyliśmy kolejne sprawności. A odznaki? Żeby je odnaleźć w Sulęcińskim Ośrodku Kultury musieliśmy rozwiązać kolejną zagadkę. Kolejne spotkanie już we wtorek, kolejne z tajemnicami i poszukiwaniami ale zupełnie inne od pozostałych.