SOK Sulęcin
home Aktualności Bal i Parada Postaci Bajkowych – relacja

Bal i Parada Postaci Bajkowych – relacja

Za nami XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek! Miniony tydzień był bardzo intensywny i niezwykle ekscytujący. Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zorganizowała takie wydarzenia jak: konkurs czytelniczy pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania”, pasowanie przedszkolaków na pełnoprawnych czytelników biblioteki, spotkanie autorskie z panem Edwardem Dębickim, wieczór z poezją w wykonaniu najmłodszych, czyli naszą słynną już „Rzekę słów…”, bibliotekę w plenerze, która przyciągnęła do centrum miasta tłumy sulęcinian i ostatecznie – piątkowy bal oraz Paradę Postaci Bajkowych.

O wszystkich wydarzeniach, które odbyły się w bibliotece można przeczytać na oficjalnej stronie www: http://bibliotekasulecin.pl.

Poza tym w ostatnim czasie zorganizowaliśmy równolegle dwa konkursy, które także cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród dzieci oraz młodzieży szkolnej: „Moja recenzja książki” oraz „Moja kopia okładki książki”.

Bal oraz kolorowa, radosna Parada Postaci Bajkowych to strzał w dziesiątkę! Nie na codzień spotyka się w centrum naszego miasta postaci z bajek, idące w rzędzie, śpiewające wesołe piosenki. W piątek na naszej paradzie pojawiła się Myszka Miki, Hrabia Dracula, prawdziwa Czarownica, przedstawiciel bajki Smerfy, jelonek Bambi, Dzwoneczek z „Piotrusia Pana” czy też Spiderman.

Dziękujemy wszystkim za obecność zarówno na piątkowej zabawie, jak i na całym Tygodniu Bibliotek.