SOK Sulęcin
home Aktualności, Galeria, Klub u Bulka Big Cyc & Benefit w Klubie u Bulka – 05.11.2017r

Big Cyc & Benefit w Klubie u Bulka – 05.11.2017r

W niedzielę, 5 listopada, w naszym klubie bez dwóch zdań się działo. Tłum Sulęcinian oraz gości z całego województwa lubuskiego nie może się przecież mylić… Na naszej klubowej scenie wystąpiła czeska formacja Benefit oraz znany w całej Polsce zespół Big Cyc z legendarnym Krzysztofem Skibą na czele!

Mieszkańcy naszego miasta znają przyjaciół z Czech jako kapelę Pechota. Nowa nazwa to i nowe, aczkolwiek zawsze mocne i rockowe brzmienie – Benefit istnieje na rockowej scenie od 47 lat. To piękny jubileusz! Obecnie muzykę tworzy sześć bardzo utalentowanych osób: Vláďa Gumáček Koudelka (śpiew), Adam Bernau Feit (śpiew), Matěj Koudelka (gitara), Milan Vipler (bębny), Vašek Merlin Kalaš (gitara basowa) oraz Jakub „Bukaj” Koudelka (gitara).

Rockowa energia spowodowała, że nasza publiczność wciąż domagała się energetycznych bisów!

Następnie na naszej scenie wystąpiła wspomniana już gwiazda wieczoru… BIG CYC. Sami o sobie mówią „formacja cyrkowo-rockowa”. Ich muzyka wstrzela się znakomicie w swój czas – teksty są kąśliwe i ironiczne, często nawiązują do obecnej sytuacji politycznej w kraju, a sama linia melodyczna szybko wpada w ucho – to dwa główne powody sukcesu zespołu Skiby.

Usłyszeliśmy kilka kawałków z nowej płyty „Czarne słońce narodu”, jak i kultowe hity: „Makumba”, „Dres”, „Rudy się żeni” i inne.

To był fantastyczny wieczór! Dziękujemy Wam za Waszą obecność.