SOK Sulęcin
home Najbliższe wydarzenia Bogata oferta Biblioteki Publicznej w Sulęcinie – polecamy i zapraszamy!

Bogata oferta Biblioteki Publicznej w Sulęcinie – polecamy i zapraszamy!

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie nieustannie zaskakuje. W nowym sezonie kulturalnym – 2018/2019 będzie się działo! Oto lista wszystkich zajęć, które od października odbywać się będą w bibliotece. Część z nich przewidziana jest jedynie dla dzieci (warsztaty czytelniczo-edukacyjne), część dla osób dorosłych, jeszcze inne dla młodzieży. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie, a Sulęciński Ośrodek Kultury ze swojej strony… poleca i zaprasza serdecznie!

„Jak kochać mądrze” – Warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodziców. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych 2-5 lat (wraz z rodzicami) oraz 6 – 9 lat co dwa tygodnie w środę od 16:00 do 17:00.

Zajęcia komputerowe dla dorosłych – Zajęcia dla osób starszych (50+) pragnących odnaleźć się w świecie komputerów i technologii. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek w godz. 17:00 – 18:00.

Dyskusyjny Klub Książek – DKK – gdzie nie tylko czytamy, ale również toczymy ciekawe dyskusje o książkach. Przede wszystkim dokonujemy zaskakujących odkryć ciekawych tytułów i autorów, których wcześniej byśmy nie wybrali.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy – MDKF – Comiesięczne projekcje najbardziej wartościowych filmów współczesnej kinematografii, zakończone dyskusją. Zajęcia adresowane są do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Seanse filmowe odbywają się w sali projekcyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu – w czwartek o godz. 16:30.

Klub Gier Planszowych – Oferujemy możliwość gry w przyjemnej atmosferze i towarzystwie, rozkoszując się interaktywną, kulturalną rozrywką, we współpracy lub rywalizacji, z innymi mieszkańcami! Może nawet weźmiecie udział w turnieju? Zabierzcie z domu dobry humor – zapraszamy! Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu – w piątki w godz. 16:00 – 18:00.

„Podwieczorek z poezją nie tylko śpiewaną…” – Jeśli interesuje Cię pełna radości, humoru i uśmiechu zabawa słowem. Jeśli chcesz podzielić się z nami ulubionymi wierszami, rymowankami i humoreskami, bądź jeśli chcesz spędzić popołudnie w miłym towarzystwie te zajęcia skierowane są dla Ciebie!

 

„Wieczór z poezji nie tylko śpiewaną…” – Raz w miesiącu czekamy na wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspólnie z nami umilić sobie długie, jesienno-zimowe wieczory, w towarzystwie utworów poetyckich, w klimatycznej i nastrojowej atmosferze.

„Czytaj ludzi jak książki…” – Cykliczne spotkania z ciekawymi osobami, które historią swojego życia pochłaniają jak najciekawsza książka.

Warsztaty czytelniczo-edukacyjne* :

Escape Room – Zamknięte pomieszczenie, tajemnicze zagadki i ukryte wskazówki. Jak biblioteka, to i książki. Jakie tajemnice mogą skrywać? Jaką magię mają w sobie lektury szkolne? W jaki sposób książki mogą pomóc w odnalezieniu klucza do wyjścia? Jedyna w swoim rodzaju, innowacyjna i fenomenalna gra już teraz w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie.

„Tutlandia” – Założeniem zajęć jest spotkanie dzieci w wieku od 6 do 9 lat z bohaterami książki Agnieszki Ginko pt. „Tutlandia”, poznanie ich przygód i zwrócenie uwagi na ważne wartości w życiu codziennym.

„Smok czy smog?” – Zajęcia odbędą się w formie wykładu – prezentacji oraz prostych eksperymentów naukowych dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 6-9 lat oraz 10-13 lat. Dzięki spotkaniu dzieci dowiedzą się czym jest smog, jakie zagrożenia stwarza dla naszego zdrowia i życia oraz jak skutecznie dbać o nasze środowisko.

„Mirabelka – kiełkująca historia” – Zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat, odbywające się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Założeniem warsztatów jest rozbudzenie wśród uczestników zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną, a także promocja czytelnictwa.

*termin powyższych zajęć będzie ustalony po zebraniu pełnych grup uczestników.

Zajęcia w Filiach Biblioteki:
W Bibliotece w Trzemesznie odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych ph. „Akademia Malucha”.
Biblioteka w Żubrowie zaprasza na cykliczne spotkania ph. „Książkowy zawrót głowy”. W programie m.in. czytanie na dywanie, zajęcia plastyczne techniką dowolną oraz wiele zabaw dostosowanych do wieku uczestników.