SOK Sulęcin
home Aktualności, Warsztaty dziennikarskie Debiut młodych dziennikarzy w SOK.

Debiut młodych dziennikarzy w SOK.

Za nami pierwsze warsztaty dziennikarskie. W rolę ambitnych twórców wcieliły się cztery osoby: Agata, Agnieszka, Ewa i Janek. To młodzi ludzie pełni pasji i zaangażowania, a lekkie pióro i odwaga, a także chęć do działania to ich główne cechy.
Po poznaniu rocznego planu oraz ustaleniu szczegółów dotyczących naszej pracy, pierwszym zadaniem bojowym uczestników warsztatów było napisanie krótkiej notki informacyjnej, mając na uwadze poznane chwilę wcześniej cechy zasady 5W.

Jak w oczach Agaty, Agnieszki, Ewy i Janka wyglądały nasze pierwsze zajęcia?

Dnia 10 października odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Zostały one zorganizowane dla młodzieży, która pragnie rozwijać swoje umiejętności i pasję do pisania. Zajęcia odbywają się co drugi wtorek od 16:00 i są bezpłatne. W warsztatach uczestniczyły trzy dziewczyny i jeden chłopak. Pierwsze warsztaty polegały na omówieniu tego, jak będą one wyglądać i tego, co będzie się działo. Po dogadaniu najważniejszych szczegółów zostało nam rzucone pierwsze wyzwanie. Jego zadanie polegało na zredagowaniu notatki o pierwszym spotkaniu, która później zostanie umieszczona na głównej stronie SOKu.

Ewa Kuczma

Dnia 10 października w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie. Pani Katarzyna Nowak spotkała się z młodzieżą w pracowni plastycznej. Celem warsztatów jest przybliżenie młodym osobom szczegółów dotyczących zawodu dziennikarza oraz umożliwienie zdobycia umiejętności tworzenia gatunków publicystycznych. Udział wzięły cztery osoby: uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Tematem przewodnim spotkania było stworzenie planu działania na ten rok. Rozmowy odbyły się w miłej atmosferze, po ambitnych dziennikarzach widać było chęci do działania. Każdy nastolatek może dołączyć, warsztaty odbywają się w co drugi wtorek, od 16:30 do 18:00. Zajęcia nic nie kosztują, ważny jest zapał.

Agnieszka Wartownik

W dniu 10 października odbyły się pierwsze zajęcia z warsztatów dziennikarskich w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Skierowane są do młodzieży, która chce rozwijać swoje umiejętności. W pierwszych uczestniczyły cztery osoby, czyli trzy dziewczyny: Ewa, Agata i Aga oraz jeden chłopak: Janek. Na wcześniej wspomnianych zajęciach była mowa o uroczystościach, na które pojadą osoby, które na te warsztaty się zapisały. Zajęcia są organizowane we wtorki, co drugi tydzień, od 16:30 do 18:00. Zajęcia są bezpłatne, wystarczy tylko się zapisać.

Janek Pietrzak

W dniu 10 października odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie dla dzieci i młodzieży w SOK. W zajęciach brała udział młodzież z Sulęcina i jego okolic: trzy uczennice z gimnazjum oraz jeden uczeń klasy piątej. Początek zajęć to omówienie podstaw dziennikarstwa oraz organizacji, a ich dalszy tok to napisanie krótkiej notatki informacyjnej. Same zajęcia odbywają się, by oswoić uczestników z dziennikarstwem oraz uświadomić ich o wielu imprezach, które odbywają się w ośrodku kultury. Zajęcia te są organizowane co dwa tygodnie, od godziny 16:30 do 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Agata Kieńć