SOK Sulęcin
home Aktualności, Najbliższe wydarzenia Dożynki Gminne w Długoszynie – 26.08

Dożynki Gminne w Długoszynie – 26.08

Drodzy Mieszkańcy Gminy Sulęcin!

Nadchodzi czas żniw i tym samym czas corocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się we wsi Długoszyn. Na imprezę zapraszają organizatorzy – Sulęciński Ośrodek Kultury oraz burmistrz Sulęcina, pan Dariusz Ejchart. Projekt imprezy finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Spotkamy się w sobotę, w dniu 26 sierpnia, a całą dożynkową imprezę rozpocznie o godzinie 13:00 Msza Św. w intencji rolników (kościół w Długoszynie).
Tuż po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjny korowód, a także ceremoniał dożynkowy, który zakończy występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo.

Następnie, około godziny 16:00 na naszej scenie po kolei prezentować się będą artyści. W pierwszej kolejności usłyszymy formację Obrzanie – zespół folklorystyczny, pochodzący ze Skwierzyny. Następnie swoje umiejętności zaprezentują soliści ze Studia Piosenki SOK.

W tym samym czasie odbędzie się cieszący się co roku dużą popularnością Turniej Sołectw oraz ogłoszenie wyników w czterech konkursach:
– na najpiękniejszy wieniec dożynkowy,
– na najładniej udekorowane stoisko wiejskie,
– na najsmaczniejszą potrawę regionalną,
– na najsmaczniejsze przetwory domowe.

Z tego miejsca zachęcamy do udziału w konkursach. Gwarantujemy przede wszystkim świetną zabawę, ale i wartościowe nagrody.

Dodatkowe atrakcje tegorocznych dożynek: gry i zabawy folkowe, warsztaty rękodzieła ludowego, wystawa sprzętu rolniczego, smaczne dożynkowe, wiejskie potrawy.

Wieczorem wszystkie atrakcje przeniosą się na dożynkową scenę. O godzinie 20:00 odbędzie się prezentacja pierwszoligowej drużyny siatkarskiej – STS Olimpii Sulęcin. O godzinie 20:30 zapraszamy na koncert KAMS BAND, natomiast o godzinie 21:00 na występ zespołu Białe Kruki. Gwiazdą wieczoru na tegorocznych Dożynkach Gminnych będzie SKANER – polska grupa muzyczna nurtu disco polo. Na swoim koncie SKANER ma 10 albumów, liczne przeboje i wiele nagród.

26 sierpnia zapowiada się świetna zabawa, zapraszamy serdecznie!