SOK Sulęcin
home Aktualności Finał WOŚP 2017

Finał WOŚP 2017

W niedzielę, 15 stycznia, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem już po raz dwudziesty piąty. Tak imponujący jubileusz zasługiwał w tym roku na szereg atrakcji i niespodzianek z myślą o mieszkańcach naszego miasta w każdym wieku. Warto w tym miejscu dodać, że naszym tegorocznym celem była zbiórka pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Podczas XXV Finału do naszego sztabu dołączyły także Lubniewice.
W tym roku wyjątkowo zaczęliśmy grać już od piątku – 13 stycznia na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie odbył się rodzinny trening karate, pokaz łamania twardych przedmiotów, wykonany przez profesjonalistów – sekcję karate Kyokushinkai, a także pierwsze, orkiestrowe licytacje. Dochód ze sprzedaży biletów na rodzinny trening karate w całości wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W sobotę – już od trzech lat – gramy w klubie „u Bulka” na J&J Day Festiwal. W tym roku mieliśmy okazję na klubowej scenie usłyszeć takie formacje jak: Kufajka Rencisty oraz Projekt Trzciamajka (ZijenSu / LaMachette / Bezjahzgh / Zmaza). Nie obyło się także bez festiwalowych niespodzianek, ekscytujących licytacji oraz świętowania jubileuszy.
Tuż przed koncertem odbył się wernisaż – wystawa plakatu autorstwa Wiesława Tomaszewskiego. Prezentowane były plakaty, wykonane różnymi technikami, o tematyce muzycznej. Wystawę będzie można podziwiać aż do 4 lutego w naszej Sali Wystawowej.
W niedzielę nasi wolontariusze wyszli na ulice już od godziny 9:00. Około sześćdziesięciu osób pojawiło się w Sulęcinie oraz w sąsiadujących sołectwach, należących do Gminy Sulęcin. Od godziny 11:00 pod sklepem Intermarche swój talent wokalny zaprezentowały wokalistki, należące do Studia Piosenki SOK. Od godziny 11:00 w centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej.
O godzinie 13:00 nad Jeziorem Ostrowskim rozpoczął się bardzo efektowny pokaz sulęcińskich morsów. Kilkanaście osób weszło do przygotowanej wcześniej przerębli – zrobiło to niesamowite wrażenie na obserwatorach.
Nasz koncert rozpoczął się o godzinie 16:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach” – i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna. Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna TRANS, która w pięciu odsłonach przedstawiła nowe układy taneczne. Poza tym, swój program taneczno-wokalny zaprezentowały maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie. Poza wspomnianymi już wcześniej wokalistkami ze Studia Piosenki SOK, na scenie swoje talenty odkryły także artystki ze Studia Piosenki, prowadzonego przez pana Marka Stadnika. Nasz koncert zakończył przepiękny i efektowny koncert Orkiestry Dętej OSP Grochowo.
Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 25 finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, sprzętów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom : Burmistrzowi Sulęcina, panu Dariuszowi Ejchartowi, firmie Maszoński Logistic, cukierni „Monice”, piekarni „Leks”, Second Hand From London, KFizjoterapia Knieszko Fahim, Gabinetowi Modelowania Sylwetki Ciała „Nowa Ty” Iwona Sobczak, CZG-12, pani Annie Polańskiej, RAJ Beauty – pani Katarzynie Rajfur, miejskiemu portalowi informacyjnemu Sulecin24.pl, kwiaciarni „Frezja” pani Agnieszki Staats, pani Ewie Szczepańskiej, pani Beacie Mikołajczyk, klubowi „u Bulka”, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, PAP Bosko, Sklepowi Duet, klubowi STS Olimpia Sulęcin, Magdalenie Sarnat, Solarium Sulęcin – pani Joannie Węglarz, sklepowi „La Pari” – pani Annie Kukli, Salonowi Fryzjersko Kosmetycznemu „Kaprys” – pani Monice Sosińskiej, REHA Activ – pani Joannie Tymczyj, panu Januszowi Szafaszerowiczowi, panu Markowi Dębowskiemu, pani Ewie Szczepańskiej, restauracji „Gościniec na Półwyspie”, klubowi piłkarskiemu „MKS Stal Sulęcin”, pani Beacie Zarychcie, firmie MOLEX, Starostwu Powiatowemu w Sulęcinie oraz pani Annie Łuksy.
Najdroższą wylicytowaną rzeczą był prywatny koncert Kufajki Rencisty, który opiewał na kwotę aż 2 tys zł! Za 850zł wylicytowano sesję tatuażu w zielonogórskim Studio Viking, za 500zł wylicytowano ogromnego pluszowego misia, za 1300 zł wylicytowano ręcznie malowaną gitarę, autorstwa Alicji Krzysztofiak, która na każdym zrobiła ogromne wrażenie. Dziękujemy za czynny udział w licytacjach, zarówno 13 stycznia, jak i 14.01 na J&J Day oraz na niedzielnym Wielkim Finale w sulęcińskim sztabie.
Sulęciński Ośrodek Kultury przygotował szereg orkiestrowych atrakcji. Sporą popularnością cieszyła się FOTOBUDKA, a także znane i lubiane malowanie twarzy, które zorganizowały uczestniczki zajęć plastycznych w SOK. Oprócz tego dzięki wsparciu sponsorów – cukierni „Monika” oraz piekarni „Leks” zorganizowaliśmy orkiestrową kawiarenkę z pysznym ciastem, ale i ciepłymi i zimnymi napojami. Klub Zdrowego Stylu Życia zaoferował mieszkańcom Sulęcina profesjonalną analizę składu ciała. Sulęciński Ośrodek Kultury na potrzeby orkiestry wystawił także na sprzedaż dziewięć przepięknych obrazów, archiwalne zdjęcia ze zbiorów i kronik SOK oraz wybrane prace uczestników zajęć plastycznych.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który był wczorajszego wieczoru konferansjerem imprezy.