SOK Sulęcin
home Aktualności IX Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci

IX Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci

Szanowni Państwo!

Burmistrz Sulęcina oraz Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają
na „IX Polsko – Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci”, który odbędzie się w niedzielę, 09.04.2017r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.

Od godziny 10:00 będzie miała miejsce inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy, która odbędzie się pod kościołem św. Henryka, a następnie (godzina 10:30) Msza św. w Kościele św. Mikołaja.
Od godziny 11:30 spod kościoła na Plac Czarnieckiego wyruszy korowód z palmami wielkanocnymi – tym samym rozpoczniemy nasz tegoroczny IX Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci.

W ramach Jarmarku przedstawiony zostanie program artystyczny w pełni nawiązujący do Świąt Wielkiej Nocy. Czas na Sulęcińskim Rynku umili nam przygotowany przez SOK program artystyczny – na scenie wystąpią Solistki ze Studia Piosenki, będzie to także okazja do zaprezentowania się na scenie dzieci z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie.

W tym dniu będzie można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz spróbować potraw świątecznych. Dodatkową atrakcją z myślą o najmłodszych będzie wspólne malowanie wielkiego „jaja dinozaura”, a także gry i zabawy dla dzieci.
Na tegorocznym jarmarku odbędą się cztery konkursy, które co roku cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta:

Konkursy:
– na najdłuższą palmę wielkanocną (patronat ks. Proboszcza, Piotra Mazurka)
– na najładniejszą palmę wielkanocną (patronat Burmistrza Sulęcina, Dariusza Ejcharta)
– na najsmaczniejszy sernik wielkanocny
– na najładniejszą kartkę wielkanocną

Serdecznie zapraszamy!