SOK Sulęcin
home Aktualności Kolorowy recykling w SOK – ferie zimowe, odsłona pierwsza.

Kolorowy recykling w SOK – ferie zimowe, odsłona pierwsza.

W poniedziałek w Sulęcińskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się kolejna odsłona ferii zimowych, które w tym roku organizujemy pod hasłem „Kolorowy recykling”. Pierwszego dnia, w ramach wstępu do tematu, odwiedziła nas pani Katarzyna Radej – na co dzień pracująca w Celowym Związku Gmin CZG-12, zajmująca się edukacją ekologiczną, która wprowadziła dzieci do tematu rozsądnego recyklingu i dbania o środowisko.

Kolejnym punktem naszego spotkania była prezentacja multimedialna, na której zaprezentowane były wszelkie pomysły na stroje i dekoracje z odpadów recyklingowych: z butelek plastikowych, płyt CD, starych gazet czy folii aluminiowej. Dzięki tej „garści” inspiracji dzieci, które przyjdą do nas na eko-bal karnawałowy, bez problemu własnoręcznie stworzą świetny eko-strój!

Z dużym zaangażowaniem dzieci robiły karmniki dla ptaszków na zimę, które powstały z niepozornie wyglądających butelek plastikowych, kawałka sznurka i oczywiście porcji karmy.

O godzinie 12:00 odwiedzili nas funkcjonariusze KP PSP w Sulęcinie. Na stawie przy ul. Winna Góra odbyły się zajęcia instruktażowe odnośnie bezpieczeństwa na akwenach wodnych w porze zimowej. Całość zakończyła się efektownym pokazem ratownictwa lodowego.

Dziękujemy Wam za dzisiejszy dzień! Było bardzo inspirująco. Szczególne podziękowania należą się wspomnianym już funkcjonariuszom KP PSP w Sulęcinie oraz pani Katarzynie Radej, która wprowadziła dzieci w tajniki recyklingu.

Widzimy się już 1 lutego, na kolejnej odsłonie naszych zimowych zajęć. Będzie się działo!