SOK Sulęcin
home Aktualności, Warsztaty dziennikarskie „Między niebem, a ziemią” – ogólnopolski konkurs plastyczny i sukces Martyny Rosłanowskiej

„Między niebem, a ziemią” – ogólnopolski konkurs plastyczny i sukces Martyny Rosłanowskiej

W dniu 07.04.2018 r, w ramach 28. Festiwalu Sztuki Pięknej „Color Art’ w Goleniowie odbył się konkurs plastyczny pt. „Między niebem, a ziemią”. Organizatorem festiwalu był Goleniowski Dom Kultury.

Prace plastyczne dzieci i młodzieży oceniło jury w składzie:
Marek Haładuda
Wiesław Markiewicz
Anna Obszyńska
Joanna Czerny

Konkurs miał ukazać nam, jak autorzy prac postrzegają ludzi na naszej planecie oraz ich zwyczaje. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednej planety i pomimo widocznych różnic mamy wiele podobieństw.

Miło nam oznajmić, że drugie miejsce w tym ogólnopolskim konkursie zdobyła Martyna Rosłanowska, uczestniczka zajęć pracowni plastycznej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.
Obraz autorstwa Martyny przedstawia 7 osób różnej narodowości oraz elementy związane z ich krajami. Praca została wykonana farbami akwarelowymi.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystej pokonkursowej wystawy, która odbędzie się w dniu 15 maja 2018 roku w Sali Wystawowej Goleniowskiego Domu Kultury.
Jedną z nagród są bardzo ciekawe warsztaty plastyczne, prowadzone przez artystę, Marka Haładudę. Warsztaty odbędą się w dniach od 15 do 19 maja bieżącego roku na terenie nadmorskiego ośrodka w Międzywodziu.

Autor tekstu: Agata Kieńć