SOK Sulęcin
home Aktualności Mirabelka – kiełkująca historia – warsztaty literackie w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie.

Mirabelka – kiełkująca historia – warsztaty literackie w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie.

Dzisiaj w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia” na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”, w których wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.” Założeniem warsztatów było rozbudzenie wśród uczestników zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną, a przede wszystkim promocja czytelnictwa.

Podczas zajęć uczniowie wymienili swoje skojarzenia związane z wojną, wysłuchali fragmentów książki pt. „Mirabelka”, tworzyli „Drzewo pamięci”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak trudna była sytuacja ludzi podczas okupacji. Wspólnie rozmawialiśmy na temat sytuacji w czasie wojny i o tym, jak ważne są obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. Na podstawie zajęć każdy uczeń miał za zadanie przedstawić swój pomysł na zachowanie pamięci o historii Polski oraz w jaki sposób możemy dbać o patriotyzm. Wszystkie pomysły zawisły na „Drzewie pamięci”.

Zajęcia warsztatowe odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek ph. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości.

Dziękujemy za Waszą obecność!
Zapraszamy na kolejne zajęcia!