SOK Sulęcin
home Aktualności Na tropie tajemnic – jesteśmy archeologami!

Na tropie tajemnic – jesteśmy archeologami!

Za nami kolejne zajęcia w ramach tegorocznych Akcji na Wakacje. Tym razem dzień rozpoczęliśmy od spektaklu teatralnego – odwiedzili nas goście aż z Krakowa! Za wizytę dziękujemy Art-Re – Studio małych form teatralnych, scenografii i reżyserii. Spektakl pod tytułem „Bazyliszek” dostępny był dla każdego – niezmiernie nas cieszy frekwencja na Placu Czarnieckiego – mimo upałów daliśmy radę i świetnie się razem bawiliśmy.

Kolejnym etapem dzisiejszych zajęć były wykopaliska archeologiczne. Brzmi poważnie, prawda? Jeszcze poważniej zrobiło się, kiedy dowiedzieliśmy się o zakopanych w piasku szczątkach krokodyla! To był nasz główny cel – wykopać znalezisko. „Zakasaliśmy rękawy” i wzięliśmy się do pracy, jak na prawdziwych archeologów przystało – mieliśmy ze sobą profesjonalne sprzęty. Kurtyna wodna pomagała nam przetrwać ten upał. Misja zakończona sukcesem – szczątki krokodyla robiły ogromne wrażenie. Nasi archeolodzy spisali się na medal!

Jutro zapraszamy wszystkie chętne dzieci na Święto Pszczoły! Spotykamy się na Placu Czarnieckiego o godzinie 10:00. Czeka nas dzień pełen wrażeń 🙂