SOK Sulęcin
home Aktualności Naładuj Kulturę 2017 – dzień otwarty w SOK

Naładuj Kulturę 2017 – dzień otwarty w SOK

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Naładuj Kulturę – corocznej oficjalnej inauguracji nowego roku artystycznego w SOK. Impreza ta ma na celu zaangażowanie społeczności lokalnej do kreowania i współtworzenia działań kulturalnych w Sulęcinie. Tego dnia nasze pracownie są otwarte dla wszystkich – każdy zainteresowany pracą ośrodka „od wewnątrz” może przekonać się sam, w jaki sposób funkcjonują nasze sekcje: plastyczna, teatralna oraz Studio Piosenki SOK, a także Biblioteka Publiczna w Sulęcinie, która w swojej ofercie ma sporo nowych aktywności dla odbiorców w każdym wieku.

Naładuj Kulturę to ostatni moment na zapisy na zajęcia – 29 września zamykamy nasze listy, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Instruktorzy podczas „drzwi otwartych” postarają się odpowiedzieć na każde Wasz pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy w piątek, 29 września o godzinie 16:30.


Kolejną atrakcją tego dnia będzie otwarcie Klubu u Bulka w nowej, odświeżonej osłonie.
Pierwszym koncertem w klimatycznej, klubowej piwnicy po remoncie będzie występ szczecińskiej formacji OHO!KOKO.

29.09.2017r
Klub u Bulka – koncert OHO!KOKO
godzina 20:00
Bilety: 15zł

OHO!KOKO, ale kto to?

Ten niezwykły duet jest czymś kompletnie niespotykanym na polskiej scenie. Urocza dwójka gra razem od 2010 roku, a wszystko dzięki miłości do muzyki. Alicja Kruk, właścicielka barwy kojarzącej się z najwybitniejszymi wokalistkami lubującymi się w „czarnych” dźwiękach oraz Marek Szul, mistrz niekonwencjonalnego wykorzystania pudła rezonansowego z sześcioma strunami oraz niezliczonej liczby przycisków znajdujących się pod jego nogami.
Twórczość owej dwójki wymyka się standardowym klasyfikacjom. Uważny słuchasz usłyszy w niej pop, soul, elektroniczne brzmienia, blues, a nawet ciężki rock. Alicja i Marek występują „tylko” i „aż” we dwoje. Brzmią jednak jak kilkuosobowy skład, a wszystko zawdzięczają looperom, efektom wokalnym oraz multiefektom gitarowym. Warto zaznaczyć, iż wszystko co słyszymy z głośników podczas koncertów zostało stworzone przez muzyków na żywo na scenie. Zespół nigdy nie zagrał z playbacku.

Mimo, że są młodzi, to jednak doświadczenie mają spore. Sporą popularność zdobyli występując w IV edycji „Must Be The Music”. Dzięki głosom jury i publiczności dotarli do półfinału. W 2013 roku zdobyli Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów w rodzinnym Szczecinie, natomiast w 2014 zajęli drugie miejsce w polskiej edycji Emergenza Festival – największego festiwalu dla młodych zespołów na świecie. Są laureatami legendarnego festiwalu FAMA.
Szturmem podbijają nie tylko rodzimy rynek muzyczny, ale także zagraniczne sceny. Grali na Woodstock Ukraine, chorwackiej edycji Summer Sound Project, w berlińskim SO36 i festiwalu filmowym FISH w Rostocku.

Zespół przygotowuje się intensywnie do wydania debiutanckiej płyty.

OHO!KOKO – Dance

OHO!KOKO – Wait, go

OHO!KOKO – Riding for love

Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!