SOK Sulęcin
home Aktualności Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku – program imprezy

Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku – program imprezy

Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku

Sulęciński Ośrodek Kultury oraz burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart, zapraszają serdecznie na tegoroczne Polsko-Niemieckie Spotkania na Sulęcińskim Rynku.
Nasz nowy projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Tegoroczne obchody rozpoczniemy już 23 czerwca (piątek). Tego dnia zapraszamy serdecznie do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie o godzinie 18:00 wystąpi Kabaret Paranienormalni.
Bilety: 65/75zł
Informacje: 95 755 24 77 (sekretariat SOK)

24 czerwca, w sobotę, na Stadionie Miejskim przy ul. Moniuszki odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu po remoncie, a także nadanie imienia Stanisława Ożoga stadionowi, na które serdecznie Państwa zapraszamy.
O godzinie 10:00 na Orliku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbędzie się II Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina w kategorii ŻAK oraz ORLIK.
Od godziny 16:00 nasze działania przeniosą się nad rzekę Postomię (Promenada przy Domu Joannitów), gdzie wspólnie będziemy obchodzić Święto Jan’ki.
Główne atrakcje, które czekają na Państwa tego dnia to między innymi: Regaty na Postomii (zawody puszczania statków własnej konstrukcji), Turniej Szachowy, warsztaty plecenia wianków oraz Spływ na Byle-Czym, który zadebiutował w SOK rok temu.
Święto Jan’ki zakończy koncert w plenerze.

Niedzielę rozpoczniemy od Mszy Św. w intencji mieszkańców Sulęcina.
Następne zapraszamy do „Kolorowego Podwórka” – wspólnego muzykowania mieszkańców naszego miasta z kapelą podwórkową. Nie zabraknie także gier i zabaw dla dzieci. Kolejne atrakcje będą odbywały się na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie, w samym centrum miasta. Będą to głównie występy wokalne, pokaz grupy teatralnej, imitacja Wojskowego Miasteczka i wiele innych. Nie zabraknie także wystawców oraz bogatej oferty gastronomicznej.

Uroczyste otwarcie imprezy (godzina 13:00) ukoronuje występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo.

W niedzielne południe zapraszamy serdecznie na występy przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika, Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, Przedszkola Wojskowego nr 88 im. Przyjaciele z Zielonego Lasu oraz Przedszkola z Friedland. Najmłodsi zaprezentują się na naszej scenie w ramach Festiwalu Piosenki i Potyczek Teatralnych.
W tym samym czasie, od godziny 15:00 na Stadionie Miejskim w Sulęcinie będzie miał miejsce pierwszy w historii naszego miasta Memoriał im. R. Sobczyka.
O godzinie 16:00 na pl. Czarnieckiego wystąpi kabaret TERAZ MY, bardzo utalentowane uczestniczki zajęć z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Oprócz występów najmłodszych mieszkańców Sulęcina i okolic swoje umiejętności zaprezentują nasi lokalni artyści: pan Maciej Barden oraz soliści ze Studia Piosenki SOK (Sulęcińska Scena Muzyczna).

Miło nam poinformować, że na tegorocznych Polsko-Niemieckie Spotkaniach na Sulęcińskim Rynku pojawią się dwie gwiazdy.

Będziemy gościć URSZULĘ – genialną polska wokalistkę, która ze sceną związana jest już około trzydziestu lat. Jej utwory są kultowe – znane w całym kraju, przez słuchaczy w każdym wieku.

Drugim artystą, który odwiedzi Sulęcin w tym roku będzie polski raper, GRUBSON. Swoją działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90., na swoim koncie ma pięć płyt, w tym trzy złote i jedną platynową.