SOK Sulęcin
home Aktualności, Aktualności, Sekcja plastyczna Projekt „Kultura Tędy” i warsztaty, w których czynny udział bierze nasz ośrodek kultury!

Projekt „Kultura Tędy” i warsztaty, w których czynny udział bierze nasz ośrodek kultury!

Pracownicy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury nieustannie się szkolą, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności związane ze swoim „fachem”. Miło nam poinformować, że jeden z naszych instruktorów, Anna Gwizdek (instruktor ds. upowszechniania plastyki, opiekun Pracowni Plastycznej SOK), bierze udział w kreatywnych warsztatach rozwojowych, organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze – „Kultura tędy”.
„Projekt „Kultura Tędy” to program wsparcia edukacji kulturowej w regionie lubuskim polegający na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni wyznaczającej kierunki i trendy w edukacji kulturowej, której cechą nadrzędną jest procesualność.” – takie hasła widnieją na stronie internetowej www.kulturatedy.pl, z którą gorąco zachęcamy się zapoznać. Projekt to przede wszystkim badania, szkolenia, sieciowanie i co najistotniejsze – granty.
Za nami już dwa etapy szkoleń, trwających przez miesiąc – od 3 marca do 2 kwietnia.
Dla naszego ośrodka kultury to duże wyróżnienie – nasz reprezentant promuje nasze działania na szczeblu wojewódzkim. Poza promocją pracy SOK, ważne jest także kształcenie indywidualne pracowników oraz możliwość starania się o grant Ostatecznie do wspomnianego projektu przystąpiło 28 osób w województwa – 12 nauczycieli i 16 animatorów. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się ile wartościowych rzeczy robią na co dzień – z kulturą za pan brat. Poza tym dużo pracowali, ćwiczyli i doświadczali oraz czerpali mnóstwo inspiracji z dobrych przykładów prezentowanych przez wykładowców: Jacka Gralczyka czy Anny Lewińskiej.
Drugi etap szkolenia to spotkania, które odbyły się w dniach 25-26 marca. „Barwy, nasycenie, symbole, kontrasty, uczestniczenie, tworzenie, rozumienie, formowanie, przekształcanie oraz głębokie rozumienie to słowa i emocje, które towarzyszyły uczestnikom podczas dwudniowych warsztatów w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.” – w tych kilku słowach drugi etap podsumowuje organizator projektu.
Przed uczestnikami jeszcze warsztaty fakultatywne, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia. Po tym czasie, 10 kwietnia zostanie ogłoszony nabór do realizacji grantów „Lubuski P.A.K.I.E.T.”, a 8 maja zostaną ogłoszone wyniki – lista laureatów, którym udało się pozyskać środki finansowe na wybrany projekt, realizowany w wybranym ośrodku kultury.

Trzymamy mocno kciuki za pomysł naszego koordynatora ds. upowszechniania plastyki – już w maju dowiemy się, czy istnieje szansa na spełnienie naszych (kolejnych) twórczych marzeń!

Na podstawie www.kulturatedy.pl
fot. www.kulturatedy.pl