SOK Sulęcin
home Aktualności Spotkanie: Współczesny Izrael / Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Spotkanie: Współczesny Izrael / Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

Spotkanie: Współczesny Izrael
Biblioteka Publiczna w Sulęcinie
Czytelnia
23.04.2018 r, godz. 17:00
Wstęp bezpłatny!

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zaprasza na spotkanie poświęcone historii oraz kulturze współczesnego Izraela. Przy okazji zbliżającej się rocznicy deklaracji niepodległości Izraela, Hakhrazat HaAtzma’ut, dowiemy się nieco więcej o języku hebrajskim, zróżnicowaniu religijnym i kulturowym, obyczajach oraz kuchni. Prelekcji będzie towarzyszył pokaz krótkich filmów prezentujących współczesny Izrael.

Spotkanie poprowadzą:
Aneta Ceglarek

Judaistka, edukatorka. Jako trenerka i przewodnik współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Brała udział w projektach „Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie Pamięci” oraz „Muzeum na Kółkach”. Od 2012 roku prowadzi warsztaty o kulturze i historii polskich Żydów w Fundacji Forum Dialogu. Pochodzi z Dolnego Śląska.

Maria Pawlak

Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień trenerka edukacji nieformalnej. Współpracuje z Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin, Muzeum Historii Polski oraz Fundacją Forum Dialogu. Od kilku lat pracuje jako przewodnik po Warszawie. Na co dzień mieszka w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie!