SOK Sulęcin
home Aktualności Światowy Dzień Poezji w Sulęcinie

Światowy Dzień Poezji w Sulęcinie

Aby uczcić Światowy Dzień Poezji, Trupięgi zagrają w Sulęcinie już w czwartek 21 marca. Będzie to pierwszy koncert po dłuższej przerwie (nie licząc występów „prywatnych”), a przy tak znamienitej okazji, w tak ciepłym miejscu, dla tak inspirującej publiczności zespół nie może zagrać jak zazwyczaj, dlatego przygotował odrobinę „zwariowanych improwizacji”.

Oczywiście nie zabraknie kilku punktów pewnych w programie, ale będzie to koncert inny, wyjątkowy. Jeszcze bardziej angażujący w słowa, bardziej emocjonalny, bardziej intymny…

Rezerwujcie wejściówki (bezpłatne), gdyż czytelnia biblioteki w Sulęcinie ma ograniczoną powierzchnię. No i do zobaczenia w ten magiczny wieczór.

Światowy Dzień Poezji
„Rzeka słów – wieczór poezji nie tylko śpiewanej…”
Po raz trzeci w Światowy Dzień Poezji odbędzie się koncert zespołu TRUPIĘGI!
Data: 21.03.2019 r. (czwartek), godz. 18.00
Czytelnia Biblioteki Publicznej w Sulęcinie
ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin
Wstęp bezpłatny – po wcześniejszym odebraniu wejściówki w Bibliotece Publicznej – liczba miejsc ograniczona.

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Głównym celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania oraz nauczania poezji na całym świecie. Jak podaje UNESCO – „ten dzień ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

W Bibliotece Publicznej w Sulęcinie spędzimy wyjątkowy wieczór z poezją, która będzie czytana i śpiewana…
Spotkajmy się zatem jak zawsze – w klimatycznej czytelni naszej biblioteki. Dodatkową niespodzianką będzie koncert zespołu Trupięgi.
https://www.facebook.com/trupiegi/

Serdecznie zapraszamy!