SOK Sulęcin
home Aktualności Vivat Moniuszko! Jubileusz 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

Vivat Moniuszko! Jubileusz 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

5 maja w Sali Widowiskowej SOK obchodziliśmy jubileusz 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego polskiego dyrygenta, kompozytora, pedagoga i organisty. Stanisław Moniuszko urodził się równo 200 lat temu, 5 maja 1819 roku. Nasz ośrodek położony jest przy ulicy Stanisława Moniuszki – z wielką przyjemnością świętowaliśmy z Państwem ten dzień!

Głównym elementem programu był występ kwartetu smyczkowego String Girls Band, w którego skład wchodzą: Marta Radoszewska- pierwsze skrzypce, wokalistka i prowadząca koncert, Izabela Lazar – drugie skrzypce, Ewa Tracz – altówka i Natalia Szwarczak – wiolonczela.

Dodatkowe atrakcje tego wieczoru:

Fotobudka – dzięki uprzejmości Pracowni Twórczej Dworzec Tworzec w Międzyrzeczu, osoby korzystające z fotobudki, miały do dyspozycji szereg ubrań oraz gadżetów, stylizowanych na modę XIX wiecznej Polski! Powstały świetne zdjęcia!

Malowanie nutek – nutki, klucz wiolinowy i pięciolinie zawierają fragment arii Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka” Stanisława Moniuszki. O piękne kolory na nutkach zadbali najmłodsi, a od teraz wielka pięciolinia zdobi jedną ze ścian budynku.

Malowanie na sztalugach obrazów, inspirowanych koncertem String Girls Band.

Słodki kącik.

To był bardzo miły, sympatyczny wieczór. Kwartet smyczkowy przeniósł nas w niesamowity klimat epoki. Dziękujemy Państwu za obecność z nami tego dnia.

Fotorelacja z wydarzenia: