SOK Sulęcin
home Aktualności Vivat Moniuszko!

Vivat Moniuszko!

Vivat Moniuszko!
05.05.2019 r.
Sala Widowiskowa SOK
godz. 17:00
Wstęp wolny!

Świętuj razem z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki!

Wiecie o tym, że nasz ośrodek kultury znajduje się na ulicy Stanisława Moniuszki? Jesteśmy z tego niezwykle dumni, a korzystając z okazji dwusetnej rocznicy narodzin tego wybitnego polskiego kompozytora, w huczny sposób chcemy uczcić ten dzień muzycznym piknikiem dla małych i dużych! Całe rodziny mile widziane, nie zabraknie bowiem atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek.

W programie wydarzenia: koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band, animacje muzyczno-plastyczne, fotobudka oraz wiele innych atrakcji!
Spotkajmy się na placu przed budynkiem, a jeśli pogoda nie dopisze – w Sali Widowiskowej SOK.

String Girls Band:
5 maja czeka nas koncert muzyki poważnej, poświęcony pamięci Stanisława Moniuszki, którego 200-tną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Całość koncertu jest okraszona słowem oraz opisem każdego z kompozytorów i jego dzieł, dzięki czemu koncert ma również charakter edukacyjny. String Girls Band to zespół, który powstał w 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku.
Zespół wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową w rozmaitych formach i aranżacjach. W swoim dorobku artystycznym zespół może pochwalić się uczestnictwem w wielu prestiżowych wydarzeniach, takim jak m.in.: Rozdanie Nagród Architektonicznych Prezydenta Miasta Szczecina w Filharmonii Szczecińskiej, Konferencja z okazji 100 lecia Niepodległości dla Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej w Warszawie czy Rozdanie Uprawnień Lekarskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.

Skład zespołu: Maria Radoszewska – I skrzypce, wokal, prowadzenie Izabela Lazar – II skrzypce Ewa Tracz – altówka Natalia Szwarczak – wiolonczela