SOK Sulęcin
home Aktualności Wake up and Live – Sulęcin Music Festiwal 09-11.06.2017r.

Wake up and Live – Sulęcin Music Festiwal 09-11.06.2017r.

Wake up and Live – Sulęcin Music Festiwal
09-11.06.2017r.
Teren SOK
Dwa dni niesamowitych, energetycznych koncertów
Wake Up KIDS – 11.06.2017r.
Wstęp całkowicie BEZPŁATNY

WAKE UP AND LIVE – JEDYNY TAKI FESTIWAL W REGIONIE

Sulęciński Ośrodek Kultury – organizator festiwalu WAKE UP and LIVE, zaprasza wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, która odbędzie się w dniach 9-11 czerwca br.
Przed nami jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim. Wake Up and Live to impreza dla miłośników wielu gatunków muzyki.

W dniach 9-11 czerwca nie zabraknie świetnej muzyki, klimatycznych zespołów i przede wszystkim fantastycznych ludzi! Festiwal ma potencjał bycia wydarzeniem nie tylko muzycznym. To także szeroko pojęta kultura – warsztaty, teatr, istotne rozmowy…WAKE UP and LIVE to iście kolorowe, radosne wydarzenie, rozwijające się z roku na rok przede wszystkim pod kątem muzycznym. Co za tym idzie, odwiedza nas także o wiele więcej osób, gości z całej Polski, a nawet Europy, dla których muzyka jest tak samo ważna, jak dla nas, organizatorów wydarzenia. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że odwiedzą nas goście z Niemiec – wspólnie z nimi będziemy przeżywać, słuchać, oglądać oraz współtworzyć niezapomnianą, festiwalową atmosferę. Dodatkowo na naszej scenie zaprezentuje się kapela, reprezentująca naszych zachodnich sąsiadów.
W tym roku gwarantujemy świetną zabawę podczas warsztatów bębniarskich i instrumentalnych. Poza tym zapraszamy do strefy muzyki elektronicznej (between_us – dziesięciu DJ z całej Polski!), nowością na naszym festiwalu będzie „Wake Up dla czterech łap”, czyli charytatywna zbiórka karmy dla gorzowskiego schroniska „Azorki” oraz namiot fundacji Rak’n’roll.
Poszerzona zostanie także oferta gastronomiczna o ciekawe food trucki – jedliście kiedyś lody o smaku piwa? To wydawać by się mogło idealne, festiwalowe połączenie! Odwiedzą nas zatem „Lody z Gościńca” oraz „Shakewave” – foodtruck, którego specjalnością są przepyszne shake, które można skomponować samodzielnie.
Na festiwalu nie zabraknie również corocznych atrakcji dla dzieci – jak co roku, w niedzielę, zapraszamy serdecznie na Wake Up KIDS. To propozycja dla najmłodszych fanów muzyki oraz ich rodzin. Niedziela to co roku dzień pełen atrakcji. Wśród nich niezapomniana harcerska przygoda, dmuchańce, animatorzy i wiele innych.
Podczas tegorocznej edycji po raz kolejny planujemy poszerzyć działania festiwalowe o projekt Lubuskie Dobrze Rockuje, którego celem jest wspierane i promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej tworzonej w województwie lubuskim i przez lubuskich muzyków. Koncerty w ramach LDR odbywały się w dwóch lubuskich miejscowościach: w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze, wyłoniono pięć najlepszych zespołów, które zaprezentują się na naszej festiwalowej scenie. Finał konkursu wieńczy koncert zespołu Projekt 10/31.
Więcej informacji na temat projektu Lubuskie Dobrze Rockuje znajdziecie Państwo pod adresem: www.lubuskie.dobrzerockuje.pl.
Na XI Wake UP and LIVE staną dwie sceny. Na dużej scenie pojawią się piątkowe i sobotnie gwiazdy, mała scena stworzona jest z myślą o młodych debiutantach, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności właśnie na naszym festiwalu. Gorąco zachęcamy zatem początkujących muzyków o zgłaszanie się do nas (kontakt pod tekstem).
Tegoroczny LINE-UP to ukłon w stronę każdego fana muzyki – na XI edycji festiwalu WAKE UP and LIVE pojawią się zespoły, reprezentujące każdy gatunek muzyczny.
Artyści, którzy zagrają na naszej scenie w piątek oraz w sobotę (9-10.06):
Projekt 10/31 – pomysłodawca Projektu 10/31 to Jarosław Adryańczyk, pochodzący z Żar gitarzysta i kompozytor, znany choćby z zespołu Jaad. Jego unikalny, muzyczny pomysł to w dużym skrócie trzydziestu jeden wybitnych lubuskich artystów, którzy wspólnymi siłami nagrali dziesięć wyjątkowych utworów. W projekcie biorą udział muzycy m.in. takich zespołów jak: Plamka, 5 Rano, New Massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Kawa, Lóóstra, Mate, LemON. Naprawdę warto posłuchać na żywo!
Źródło: Gazeta Lubuska
Offensywa – Muzyka OFFENSYWY to synteza prostych, energetycznych gitarowych dźwięków wspartych szczerymi tekstami, inspirowana w szczególności nurtem punk rockowym. Podczas swoich koncertów szczeciński kwartet zdecydowanie stawia na żywiołowość, dobrą zabawę, konkretne treści i solidne brzmienie. Oprócz własnych kompozycji kapela wykonuje również numery z repertuaru amerykańskich potentatów takich jak Green Day czy Rancid.
Źródło: Facebook, Offensywa.
Chorzy – Chorzy pochodzą ze Szczecina. Mają na koncie dwa krążki, a w tym roku planują publikację trzeciego, którego tytuł roboczy to „Impreza zamknięta w sobie”. Grają muzykę rockową, stylistycznie jednak ocierają się o różne nurty, takie jak hip hop, punk czy disco. W ich muzyce da się też odnaleźć elementy pastiszu i zapożyczeń muzyczno-słownych.
Łona i Webber – to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej“Webber” Mikosz. Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy. Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza ponad 300 koncertami w Polsce, duet odwiedził m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Słowację czy Niemcy, wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem.
Źródło: dobrzewiesz.pl.
Paprika Korps: Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25-ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.
Skład zespołu:
Piotr Maślanka – instrumenty klawiszowe, wokal
Marcin Matlak – gitara, wokal
Łukasz Rusinek – gitara
Aleksander Żeliźniak – perkusja
Tomasz Krawczyk – bas
Bartosz Oleś – konsoleta, efekty
Damian Bogusiak – wizualizacje
źródło: karrot.pl

Voo-Voo: Voo Voo istnieje nieprzerwanie już ćwierć wieku. To jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.

Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd…
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka… Czy gra coś jeszcze? Na pewno! W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi też dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę).

Wojciech Waglewski – gitara śpiew
Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew
Michał Bryndal – perkusja
Karim Martusewicz – gitara basowa, kontrabas

Źródło: Facebook, Voo-Voo.

WAKE UP and LIVE to impreza, na której nie może was zabraknąć!

Kontakt:
Jacek Filipek
dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury
tel. 501 758 991
wakeupfestiwal@op.pl
dyrektorsoksulecin@gmail.com

Natalia Januszkiewicz
tel. 665 444 623
wakeupfestiwal@op.pl
bibliotekasoksulecin@gmail.com

Anna Sroka
tel. 601 504 559
koordynator festiwalu
projektysok@gmail.com

adres biura:
Wake Up and Live
Sulęciński Ośrodek Kultury
ul. Moniuszki 1,
69-200 Sulęcin
tel. 95 755 24-77
www.soksulecin.pl