SOK Sulęcin
home Aktualności Wieczór z twórczością Czesława Niemena – spotkanie w bibliotece.

Wieczór z twórczością Czesława Niemena – spotkanie w bibliotece.

Wczorajszy wieczór z twórczością Czesława Niemena w ramach cyklu spotkań „Rzeka słów – wieczór poezji nie tylko śpiewanej…” umożliwił uczestnikom podróż do czasów artystycznej działalności legendy polskiej sceny muzycznej!
Było to kolejne spotkanie tematycznie związane z Czesławem Niemenem, które odbyło się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Tym razem wykład multimedialny w pełnej oprawie słowno-muzycznej, który przeprowadził Jan Edward Czachor – prezes Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena w Świebodzinie, dotyczył poezji w artystycznej twórczości Niemena.
Takie spotkanie trudno opisać słowami! Nasi widzowie zostali wprowadzeni w świat polskiej poezji, której muzyczne wykonanie było tworzone przez Niemena. Obok opowieści o twórczości i ciekawym życiu artysty, mogliśmy zobaczyć obrazy, zdjęcia, filmy oraz usłyszeć utwory artysty w różnych językach. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne pytania, dotyczące życia i twórczości Niemena.
Takiego typu spotkania stają się swoistym sposobem podtrzymania pamięci o fenomenie artystycznym, jakim był Czesław Niemen. Mylnie traktuje się, że muzyka Niemena odeszła w niepamięć i straciła grono swoich odbiorców – dzisiejszego wieczoru w Bibliotece Publicznej uczestnicy spotkania mogli odbyć podróż do lat młodości i ponownie zaśpiewać piosenki artysty!
Dziękujemy przedstawicielowi Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena oraz tak licznej publiczności za aktywne uczestnictwo w spotkaniu!
Osobom, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości Czesława Niemena, polecamy autorską książkę Jana Edwarda Czachora „Czesław Niemen w Świebodzinie”.

fot. Krzysztof Nesterowicz