SOK Sulęcin
home Aktualności Wigilia Miejska 2018 – relacja z wydarzenia

Wigilia Miejska 2018 – relacja z wydarzenia

Kolejna, coroczna Wigilia Miejska przeszła do historii. Impreza stała się już piękną tradycją mieszkańców Sulęcina, bowiem tak wielu z nich jest zaangażowanych w to wydarzenie. Świetną atmosferę gwarantują tego dnia przede wszystkim nasze zdolne dzieci oraz lokalni artyści, prezentujący na scenie świąteczny repertuar, ale i wszystkie firmy i placówki oświaty, które dbają o przygotowanie pysznych, wigilijnych potraw. Nie obyło się również bez pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie, który tego dnia również przygotował stoisko z wieloma świątecznymi specjałami. Dziękujemy za coroczne wsparcie Wiglii Miejskiej.

W oficjalnym otwarciu zaplanowanym na godzinę 15:00 uczestniczyły lokalne władze oraz ks. Proboszcz Piotr Mazurek. Zgromadzonych przy Fontannie Dobrosąsiedztwa przywitał: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Pani Burmistrz, Iwona Walczak, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański.

W tym roku Betlejemskie Światełko wyjątkowo pojawi się w Sulęcinie dopiero 23 grudnia i rozdane będzie przez Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego „Red One” podczas niedzielnej mszy świętej.

W części artystycznej wystąpili: Chór Biały Orzeł, maluchy z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie oraz soliści Studia Piosenki SOK. Dodatkowym punktem naszej Wigilii Miejskiej była możliwość zakupienia świątecznych, ręcznie robionych ozdób, które zaprezentowali zaprzyjaźnieni rękodzielnicy.

Serdecznie dziękujemy za możlwość skorzystania ze sceny firmie Maszoński Logistic.

Wigilia Miejska to wyjątkowa impreza, która wprowadza sulęcinian w iście świąteczny nastrój. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji wydarzenia.