SOK Sulęcin
home Aktualności, Sekcja plastyczna Wystawa: Muzycy w batiku

Wystawa: Muzycy w batiku

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie na wystawę pod tytułem „Muzycy w batiku”, która odbędzie się podczas trwania festiwalu Wake Up and Live w holu SOK.
Wystawa będzie czynna w piątek, 9 czerwca, w godzinach 15:00-20:00, w sobotę w godzinach 10:00-20:00 oraz w niedzielę od 14:00 do 17:00.

„Muzycy z batiku” to wystawa ukazująca wielkie postacie różnych gatunków muzyki, ale także przede wszystkim pokazująca pracę grupy artystycznej, którą tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania pracowni. Kolekcja doczekała się wydania albumu, który obejmuje aż 94 imponujące prace, powstałe w latach 2012-2014.

Co kryje się pod tajemniczą nazwą wystawy? B A T I K to technologia wytwarzania tkanin, wywodząca się z Indonezji. To właśnie tam wypromowano batik (około 1500 lat temu!), również w Indonezji batik został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To materiał, z którego można coś uszyć. Tak jest to traktowane w Indonezji, w Europie natomiast jest to technika wykorzystywana jako malarstwo.

Wszystkie prace, które będzie można podziwiać na festiwalowej wystawie powstały podczas zajęć Pracowni Batiku MAMUT, działającej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Wstęp bezpłatny.
Zapraszamy serdecznie!