SOK Sulęcin
home Aktualności, Najbliższe wydarzenia Wystawa „Muzycy z batiku” w holu SOK

Wystawa „Muzycy z batiku” w holu SOK

W holu Sulęcińskiego Ośrodka Kultury nadal można oglądać imponującą wystawę „Muzycy z batiku”, która zadebiutowała w SOK podczas Wake Up and Live Festiwal.

Jest to wystawa ukazująca wielkie postacie różnych gatunków muzyki, ale także przede wszystkim pokazująca pracę grupy artystycznej, którą tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania pracowni. Kolekcja doczekała się wydania albumu, który obejmuje aż 94 imponujące prace, powstałe w latach 2012-2014.

Co kryje się pod tajemniczą nazwą wystawy? B A T I K to technologia wytwarzania tkanin, wywodząca się z Indonezji. To właśnie tam wypromowano batik (około 1500 lat temu!), również w Indonezji batik został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To materiał, z którego można coś uszyć. Tak jest to traktowane w Indonezji, w Europie natomiast jest to technika wykorzystywana jako malarstwo.

Wszystkie prace, które można podziwiać w holu SOK powstały podczas zajęć Pracowni Batiku MAMUT, działającej w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

Zapraszamy serdecznie!