SOK Sulęcin
home Aktualności, Sekcja plastyczna Wystawa plakatu, wernisaż – Wiesław Tomaszewski

Wystawa plakatu, wernisaż – Wiesław Tomaszewski

Wystawa plakatu – wernisaż
Wiesław Tomaszewski
Foyer sali konferencyjno-widowiskowej
(wejście od strony Klubu u Bulka)
Data: 14.01.2017 godz. 19:30
Oficjalne rozpoczęcie: ok. 20:05
Wstęp bezpłatny!!

Zapraszamy Państwa serdecznie na wystawę plakatu Wiesława Tomaszewskiego (ur. 1959), która mieć będzie miejsce w Sulęcińskim Ośrodku Kultury od 14 do 31 stycznia 2017.
Wernisaż odbędzie się podczas J&J Day / WOŚP w najbliższą sobotę, w foyer sali konferencyjno-widowiskowej SOK, a poprowadzą go kustosz Magdalena Sarnat oraz marchand artysty Sylwester „Szadok” Szade. Początek wystawy ok. godz. 19:30 wraz z otwarciem klubu, natomiast wernisaż rozpoczniemy tuż przed pierwszym z koncertów (szacunkowo godz. 20:05). Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.
Od 15 stycznia do końca miesiąca prace będzie można podziwiać w sali wystawowej Ośrodka Kultury.

Wiesław Tomaszewski, to znakomity artysta pochodzący z Trzcianki. Prace artysty zdobią kolekcje m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Ziemi Kaliskiej, Muzeum Okręgowego w Pile oraz w Muzeum im. Alvara Aalto w Iyvaskyla w Finlandii. Prac artysty nie brak w prywatnych kolekcjach na całym świecie (Niemcy, Holandia, Szwecja, Francja, Belgia i wiele innych krajów). Dzieła Wiesława Tomaszewskiego były prezentowane na dziesiątkach wystaw na całym świecie już od roku 1979.

Zapraszamy serdecznie na sobotni wernisaż. Prezentowane będą plakaty, wykonane różnymi technikami, o tematyce muzycznej. Wprowadzeniem zajmie się kustosz wystawy, Magdalena Sarnat, natomiast marchand przybliży nam sylwetkę artysty. Sam artysta, ze względów zdrowotnych, niestety nie może do nas przybyć, a prezentacja i sprzedaż prac mają wesprzeć ich autora w leczeniu.

Do zobaczenia!