SOK Sulęcin
home Aktualności Zakończenie Projektu Lato

Zakończenie Projektu Lato

Weekend pełen atrakcji i wydarzeń zakończył wakacyjny cykl zaproponowany przez nasz ośrodek kultury jako Projekt: LATO.

Zakończenie wakacji zbiegło się z wyjątkowym wydarzeniem na lubuskiej scenie muzycznej – finałem przeglądu Lubuskie Dobrze Rockuje.
W piątkowy wieczór na scenie letniej SOK wystąpiły cztery składy: Meteroids, Gra Sów, Dyfer i I-rey, a ten muzyczny kolaż dopełnił sobotni, długi koncert Kufajki Rencisty.

Jednak głównym punktem zakończenia Projektu LATO były atrakcje przygotowane w przestrzeni miasta. O godzinie 14.00 na sulęcinskim rynku wystartował Festiwal Kolorów – z dobrze znanymi w Sulęcinie proszkami holi, zaś od godziny 15.00 ruszyły atrakcje przygotowane w Parku Miejskim w Sulęcinie.


W przestrzeni parku rozlokowaliśmy przeróżne punkty – od atrakcji manualnych przygotowanych przez zwariowaną ekipę Dworca-Tworca, przez punkt szkoły językowej English is The Best, wystawy: prac nadesłanych w konkursie #MójSulęcin, oraz wakacyjnej akcji – Baranek na wakacjach. Animacjom w parku towarzyszył występ finałowy Wakacyjnego Studia Piosenki SOK.

Na deser przygotowaliśmy dwa przedstawienia teatralne, które -sądząc po reakcjach – spodobały się widowni.
Młodszą część zabraliśmy do cyrku – „Cyrk przyjechał” to przedstawienie, które moglibyśmy opisać jako w pełni „interaktywne” – wyjątkowy spektakl cyrkowy wzbudził niesamowity entuzjazm i bardzo żywiołowe reakcje.
Wieczorem zaś byliśmy świadkami magicznego monodramu „Nadbagaż” w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok – spektakl ten został zarejestrowany i już wkrótce będziecie mogli go zobaczyć on-line w ramach naszego projektu „SOKowirówka – wciągnij sie w kulturalną sieć”, który dostał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.