SOK Sulęcin
home Klub u Bulka Zapraszamy na koncert: BETHEL! Klub „u Bulka”, 25.03. godzina 20:00!

Zapraszamy na koncert: BETHEL! Klub „u Bulka”, 25.03. godzina 20:00!

BETHEL
Klub u Bulka / SOK
ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin
Data: 25.03.2017 Godz. 20:00
Bilety: 20 zł / 25 zł

Do nabycia:
– Sekretariat SOK Sulęcin (wkrótce)
– Biblioteka Publiczna (wkrótce)
– http://ubulkaklub.8merch.com/bilet_wstepu_bethel-id11697
– rezerwacje SMS: +48 608 297 629 (dostępne – hasło: BETHEL / Imię i Nazwisko / ilość biletów.)

———-info———

Bethel – polski zespół wykonujący muzykę reggae z elementami dub oraz ska. W swojej 8-letniej historii zagrał ponad 400 koncertów, występując na jednej scenie m.in. z Gentlemanem, Stephenem Marleyem, Mesajahem i Kamilem Bednarkiem.

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Założony przez Grzegorza Wlaźlaka, początkowo nosił nazwę Sacrum, a w jego skład wchodziły 3 osoby. Z biegiem czasu zmieniała się liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. Wraz z rozwojem wydarzeń, zespół zdecydował się obrać nową nazwę – Bethel – zaczerpniętą przez wykonawców z Biblii.

Kolejne lata działalności zespołu, oprócz wielu koncertów, przynosiły także pierwsze sukcesy. W 2007 roku zespół zajął III miejsce na „Rock Style Festiwal”. Rok później, w drugiej edycji tego festiwalu, zdobył II miejsce. W 2009 roku Bethel uzyskał wyróżnienie na VII edycji festiwalu „Around The Rock”.

Rok 2010 okazał się przełomowy w karierze zespołu, który nie tylko zagrał 80 koncertów w ramach trasy „Positive Bethel Tour 2010”, ale także zdobył wiele prestiżowych wyróżnień. W maju Bethel otrzymał nagrodę publiczności podczas GranPrix Festiwalu Fama we Wrocławiu. W lipcu wygrał festiwal Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata podczas finału Festiwalu Fama w Świnoujściu. Zespół wyróżniono tam za wysoki poziom wykonawczy. Zwieńczeniem roku była premiera debiutanckiego albumu zespołu pt. Muzyka Serc, którego pierwszy singiel Zabrali mi skrzydła promowano m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego.

W sierpniu 2011 roku Bethel zagrał na małej scenie Przystanku Woodstock. Występ ten został dobrze przyjęty przez publikę, która rok później, głosując w ramach plebiscytu „Złoty Bączek”, umożliwiła zespołowi występ na dużej scenie dla kilkuset tysięcy osób. Do zespołu dołączył Damian Kluźniak grający na instrumentach klawiszowych.

Przełom lat 2012/2013 przyniósł zmiany personalne. Z zespołu odszedł gitarzysta Filip Sekieta oraz perkusjonalista Marcin Drab[6]. Do współpracy zaproszono Szymona Chudego. Po kilkudziesięciu wspólnych koncertach zespół zadecydował o gotowości do nagrania kolejnego albumu, który w listopadzie 2013 zarejestrowano w gdańskim studio Custom34. Gościnnie na płycie pojawił się zespół Enej oraz Luxtorpeda. Wydawnictwo Dobrze, że jesteś ukazało się nakładem Lou & Rocked Boys, a swoją premierę miało podczas 8 urodzin zespołu – 27 lutego 2014 roku. Płytę promowały single We Wanna Fight oraz Rzeki. Pierwszy z nich został wykonany przez zespół przy kolejnej wizycie w programie Kuby Wojewódzkiego, na antenie TVN.

W lipcu 2014 roku odbył się pierwszy oficjalny zlot fanów Bethel. Kilkadziesiąt osób z całej Polski odwiedziło Wrocław, spędzając z zespołem dwa dni.

W roku 2015 zespół dużo koncertuje, m. in. występuje po raz trzeci na Przystanku Woodstock. Nadchodzą również zmiany personalne. Z zespołu odchodzą Szymon Chudy i Damian Kluźniak w miejsce którego pojawia się nowy klawiszowiec – Eryk Nowak.