SOK Sulęcin
home Aktualności, Galeria III Sulęciński Zlot Mikołajów 2017 – relacja z imprezy

III Sulęciński Zlot Mikołajów 2017 – relacja z imprezy

Co roku w huczny sposób obchodzimy Mikołajki w Sulęcinie. Pewne imprezy stały się dla nas już tradycją, dlatego też 6 grudnia odbył się III Sulęciński Zlot Mikołajów – wydarzenie, które szczególnie lubią najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.

W tym roku ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne byliśmy zmuszeni zrezygnować z ważnego, stałego elementu naszej imprezy – głośnej i radosnej Parady Mikołajów, która zawsze odbywa się w godzinach popołudniowych i jest nie lada atrakcją dla każdego – małego i dużego mikołaja.

Nasza mikołajowa impreza rozpoczęła się zatem o godzinie 16:00 w Sali Konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. To właśnie tam na naszych gości czekały gry i zabawy, wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, a także punkt kulminacyjny wieczoru – konkurs na najlepszy strój św. Mikołaja!

Jury w składzie: Zastępca Burmistrza, pani Iwona Walczak, Natalia Januszkiewicz oraz Jacek Filipek oceniali Mikołajów w dwóch kategoriach: osoby poniżej 15 roku życia (dzieci) oraz młodzież i dorośli – osoby powyżej 15 roku życia.

W swoich ocenach brali pod uwagę: długość brody, okrzyk Mikołaja oraz ogólne wrażenie estetyczne. Certyfikaty Mikołaja otrzymali:
Kategoria I (dzieci)
I miejsce i certyfikat św. Mikołaja – Olek Więckowicz
II miejsce – Alicja Kuźmicka
III miejsce – Nela Utraciak
Kategoria II (młodzież i osoby dorosłe)
I miejsce i certyfikat św. Mikołaja – Magdalena Piechowiak
II miejsce – Paulina Piechowiak

Serdeczne gratulacje! Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe od samego św. Mikołaja, który przywędrował do Sulęcina prosto z mroźnej Północy!

To był fantastyczny czas. Już dzisiaj możemy zaprosić Państwa na przyszłoroczną edycję imprezy – IV Sulęciński Zlot Mikołajów!