14 KWI

Polsko-niemiecki festiwal podróżniczy "Tam i z Powrotem"

Zapraszamy do wzięcia udziału oraz do współtworzenia czwartej edycji „Tam i z powrotem – festiwalu podróży i przygody”, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 r. w Sulęcinie oraz w jego pięknych okolicach.


Pragniemy, aby nasz Festiwal był wspólną przestrzenią do wymiany doświadczeń związanych z podróżami i zaistniałymi przy nich przygodami. W tym roku chcemy zaprezentować miejsca znajdujące się w naszym urokliwym województwie lubuskim oraz w przygranicznej Brandenburgii. Pragniemy promować ich niewątpliwe walory turystyczne, kulturalne, rekreacyjne oraz ich wspaniałą przyrodę.
Główną bazą wydarzeń będzie Sulęciński Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ale także przestrzeń miasta, okoliczne jeziora, lasy i łąki. Program będzie składał się ze spotkań z podróżnikami i wędrowcami, znajdziecie w nim również wykłady i prezentacje lubuskich i brandenburskich miast (i nie tylko) z ciekawymi w nich miejscami, które tętnią kulturą i życiem. W programie będą również warsztaty, wystawy fotografii, pokazy filmów, prezentacja literatury podróżniczej i koncerty. Nie zabraknie możliwości poznania okolicy, czyli będą spacery po Sulęcinie, ale także po Sulęcińsko-Łagowskim Parku Krajobrazowym. Szykujemy rodzinną wycieczkę rowerową. Będzie też sporo zabawy, której niewątpliwie dostarczy Absurdalny Bal Podróżnika. Imprezą towarzyszącą Festiwalu będzie Zlot Loży Korony Gór Polskich.
Szczegółowy program już niebawem.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/NwAJqFi1Ku35JKTD7


Miło nam jest poinformować, że Sulęciński Ośrodek Kultury otrzymał pozytywną decyzję o dofinansowaniu Festiwalu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska 2014-2020 „Redukować bariery – wspólnie wykorzystywać silne strony / „Barrieren reduzieren – gemeinsame Stärken nutzen”.