08 PAŹ

SULĘCIN REGGAE DAY

8 października zapraszamy na Sulęcin Reggae Day czyli kontynuację Sulęcin Reggae Festival, który miał swoje X edycji. Jak co roku znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy muzyki reggae, jak i sympatycy dobrej zabawy z całego województwa oraz dalszych części kraju.

Kiedy jesień już puka do naszych drzwi taki dzień to idealna propozycja by poczuć w sobie gorące i pozytywne wibracje muzyki reggae, a także atmosferę jaką niesie ze sobą jamajska kultura. Wieczorem w Klubie u Bulka będzie miał miejsce koncert zespołu Roots Soldiers, który będzie poprzedzony projekcjami filmów o tematyce reggae.

Tradycyjnie spotkanie z reggae to nie tylko muzyka, to również kultowy już Turniej Piłki Nożnej o puchar im. Boba Marleya - króla reggae i wielkiego miłośnika futbolu, który odbędzie się w ciągu dnia na terenie SOK.

PROGRAM:
12:00 Turniej Piłki Nożnej o puchar im. Boba Marleya
były kort tenisowy przy SOK
19:00 projekcje filmów o tematyce reggae
Klub u Bulka
20:30 Roots Soldiers - koncert
Klub u Bulka
22:00 afterparty
Klub u Bulka

Bilet (wydarzenia w Klubie U Bulka) w cenie 30 PLN do nabycia na bramce.
💚💛❤
Zespół Roots Soldiers istnieje już od około 10 lat. Ich muzyka to pulsujące roots reggae, które pojmujemy na swój własny, unikalny sposób. Jako wzór muzyczny stawiamy sobie takich wykonawców jak Groundation, Rod Anton czy Marcus Gad. Teksty piosenek niosą przesłanie pełne nadziei, refleksji i siły do walki o własne życie. Ich twórczość to protest przeciwko owczemu pędowi i skierowanie uwagi słuchaczy na mocy miłości i poszukiwaniom duchowym.
Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów, m.in. wielokrotnie na festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śl. oraz na Reggae Festiwalu w Balatongyörök na Węgrzech. Mieli okazję występować na jednej scenie z takimi wykonawcami jak Tabu, Jamal, Dubska czy East West Rockers. W roku 2019 zespół Roots Soldiers został laureatem 13. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka organizowanego w ramach 19. Festivalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

do posłuchania:
Roots Soldiers - Kochać Życie
Roots Soldiers - Jeśli Mnie Słyszysz
Roots Soldiers - Dwie drogi