01 KWI

TAM i Z POWROTEM - festiwal podróży i przygody

Zapraszamy do wzięcia udziału oraz do współtworzenia trzeciej edycji „Tam i z powrotem – festiwalu podróży i przygody”, który odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2022 r. w Sulęcinie oraz w jego pięknych okolicach.
 
Festiwal ten to wspólna przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z podróżami i zaistniałymi przy nich przygodami. Podróże mogą być małe, po okolicach swojej miejscowości czy regionie, a także duże po kraju czy świecie. Zresztą to od nas zależy jak je nazwiemy – małymi czy dużymi, najważniejsze, że są podróżami!
 
W tym roku zaprezentujemy miejsca znajdujące się w naszym urokliwym województwie lubuskim. Pragniemy promować jego niewątpliwe walory turystyczne, kulturalne, rekreacyjne i jego wspaniałą przyrodę, nazwaliśmy ten pomysł „Lubuskie i reszta świata”.

Główną bazą wydarzeń będzie Sulęciński Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, ale także przestrzeń miasta, okoliczne jeziora, lasy i łąki.
Budowany program będzie składał się z wykładów, spotkań z podróżnikami, prezentacją lubuskich (i nie tylko) miast z ciekawymi w nich miejscami, tętniącymi kulturą i życiem. W programie będą również warsztaty, wystawy fotografii, pokazy filmów, koncerty, historyczne spacery po Sulęcinie, a także po Uroczysku Lubiewsku i Sulęcińsko-Łagowskim Parku Krajobrazowym. Szykujemy również spływ rzeką Postomią, jak i rodzinną wycieczkę rowerową. Odbędzie się również Absurdalny Bal Podróżnika, a imprezą towarzyszącą będzie Zlot Loży Korony Gór Polskich.