05 KWI

z JAZZem przez Świat - koncert

 

Podróże i przygody mogą być również muzyczne więc w ramach festiwalu TAM I Z POWROTEM serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert "z Jazzem przez Świat" na którym wystąpi PIOTR BUDNIAK ESSENTIAL GROUP 🎷

📌 Klub U Bulka
ul. Moniuszki 1
Sulęcin

📅 5.04.2024
⌚ 20:00
🎫 Bilety w cenie 50 zł
rezerwacja biletów SMS'em na numer tel. 506 070 879 o treści:
JAZZ, imię nazwisko, ilość biletów 📱

Miłość do muzyki improwizowanej i idea własnego zespołu towarzyszyła Piotrowi Budniakowi odkąd pamięta. Zrodzona w latach młodzieńczych wizja szybko zaowocowała debiutem na profesjonalnej scenie jazzowej - już w wieku 15 lat wraz ze swoim pierwszym zespołem Piotr Budniak Quintet zdobył II miejsce na jednym z najbardziej prestiżowych polskich konkursów jazzowych - Jazz Juniors.

Kontynuacja młodzieńczych marzeń nabrała jednak prawdziwego rozpędu podczas studiów na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Krakowie, gdy w 2014 gromadząc wokół siebie najbardziej charakterystyczne głosy jazzowych improwizatorów swojego pokolenia założył Piotr Budniak Essential Group.

W 2015 roku grupa wydała swój debiutancki album "Simple Stories About Hope And Worries", który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków, co zaowocowało zdobyciem tytułu jednej z najlepszych płyt jazzowych roku a zespół znalazł się w gronie najlepszych zespołów jazzowych (Jazz Forum, JazzPRESS). Podobne przyjęcie spotkało drugi, wydany w 2017 roku, album "Into the Life" (JazzPRESS), album został uznany także za album miesiąca na kilku uznanych portalach piszących o muzyce.

W roku 2018 grupa rozpoczęła współpracę z jednym z najlepszych i najbardziej uznanych gitarzystów w Europie - Davidem Doružką, która zaowocowała trzema wspólnie nagranymi albumami: "The Days of Wine and Noises" (2018, Live), "Heart Mind and Spirit" (2020), który  został uznany przez dziennikarzy polskiego radia jednym z najlepszych albumów roku już kilka dni po premierze, oraz najnowsze wydawnictwo "HOMELAND" (2022).

Utwory zespołu Piotr Budniak Essential Group niejednokrotnie były wybierane jako "utwory dnia" na wielu zagranicznych portalach o muzyce jazzowej (m.in. allaboutjazz.com, jazz-fun.de).

Mimo, że założeniem grupy nigdy nie było branie udziału w konkursach są laureatami Jazz Juniors i Rck Pro Jazz Festival.

Oprócz licznych występów w Polsce (m.in. na uznanych festiwalach takich jak Jazz Juniors, JAZZtrzębie, Sącz Jazz Festival, czy Crossing Jazz Festival Canada Polska) zespół koncertował także w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowenii, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech a jego członkowie także w egzotycznych i odległych krajach świata (m.in.Indie, Chiny, Korea, Afryka). Podczas koncertu w Sulęcinie muzycy podzielą się perspektywą muzyka jako podróżnika - osoby, która bardzo dużo podróżuje jednak rzadko kiedy ma czas na zwiedzanie, w wyniku czego  z odwiedzonych miast i krajów łapie tylko pewnego rodzaju impresje, nastroje i "pierwsze wrażenia".

Na przestrzeni lat grupa współpracowała z wieloma szeroko uznanymi artystami: Peter Evans, Piotr Wojtasik, Jacques Kuba Seguin, David Doružka, Adam Kowalewski, Michał Sobierajski.

Zespół wykonuje autorskie kompozycje lidera balansujące na pograniczu współczesnego jazzu, indie oraz muzyki filmowej i improwizowanej z powodzeniem łącząc wysoką jakość artystyczną z przystępnością dla słuchacza.

Skład:
Wojciech Lichtański - saksofony, flet
Kajetan Borowski - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja