27 LIP

Zamknięcie i złożenie Kapsuły Czasu na 100 lat.

Jednym z najbardziej wyjątkowych punktów obchody 777 rocznicy nadania praw miejskich Sulęcinowi będzie uroczyste zamknięcie i  złożenie na swoim miejscu Kapsuły Czasu - kapsuły, stworzonej wspólnymi siłami przez wszystkich chętnych mieszkańców Sulęcina.  Miejsce złożenia Kapsuły to Rynek Miejski (niedaleko fontanny) - 27. lipca 2021 roku 


Kapsuła ta to miejsce gdzie złożymy naszą teraźniejszość, aby potomni poznali swoją przeszłość
W sercu Kapsuły Czasu będzie można złożyć potomnym artefakty życia codziennego w dwóch formatach – w wersji elektronicznej będą to nagrania dźwiękowe i wizualne mieszkańców, a w wersji papierowej będzie m.in. Księga Pamiątkowa, w której każdy mieszkaniec będzie mógł napisać kilka słów dla potomnych. W Kapsule zostaną umieszczone również dokumenty życia społecznego takie jak gazety lokalne, spis ludności, aktualne fotografie Sulęcina, list intencyjny władz miasta, prace laureatów konkursów plastycznych i literackich na temat naszego miasta itp. 

Także do Instytucji, firm, oraz stowarzyszeń z terenu Gminy Sulęcin skierowaliśmy zaproszenie do przygotowania materiałów o tych organizacjach - przedstawiających ich  historię oraz współczesną działalność i funkcjonowanie zarówno w formie papierowej jak i cyfrowej (mogą być dokumenty i fotografie). Za 100 lat będzie to materiał o niezwykłej wartości historycznej dla potomych.
Przykłady innych miejscowości pokazują, że Kapsuła Czasu to dobry pomysł, który jednoczy wokół siebie mieszkańców miasta podnosi poziom patriotyzmu lokalnego, a przede wszystkim jest pamiątką na długie lata, która przynosi radość i wywołuje uśmiech.

Chcesz stworzyć z nami kapsułę czasu? Masz kilka możliwości:
- udział w konkursie lierackim:
https://soksulecin.pl/konkurs-literacki-sulecin-teraz-i-za-sto-lat
- udział w konkursie plastycznym:
https://soksulecin.pl/konkurs-plastyczny-sulecin-teraz-i-za-sto-lat

Możesz nagrać swoje przesłanie dla potomnych lub wpisać się do księgi pamiątkowej, która zostanie umieszczona w Kapsule:
- we wtorki: 06.07, 20.07 - godz. 11:00-15:00 w Parku Miejskim
- we wtorek 13.07 - godz. 14:00-18:00 w Parku Miejskim
- w środy: 07.07, 14.07, 21.07 - godz. 15.00-18.00 na sulęcińskim Rynku

Zapraszamy